
Marcella Kleine werkt in de forensische psychiatrie. Ze heeft al een aantal psychologische thrillers, spannende romans en waargebeurde verhalen op haar naam staan.
Natalia woont in Italië als ze via haar moeder Hellen hoort dat haar zusje Tara is overleden. Ze gaat gelijk terug naar Nederland. Daar blijkt dat de dood van Tara omgeven is door mysteries. Wat Natalia niet weet, is dat haar moeder Hellen al jaren worstelt met een geheim, dat verband houdt met Tara’s dood. Ook haar eigen leven en dat van Natalia lopen gevaar.
Het boek heeft twee tijdlijnen – die van Natalia in het heden en die van Hellen achttien jaar eerder – die aan het einde bij elkaar komen.
Eenmaal in Nederland raakt Natalia verontrust door de plotselinge dood van Tara. Zijzelf had thuis in Italië al vreemde post ontvangen, en er gebeuren onverklaarbare dingen rond haar moeder. Natalia laat het er niet bij zitten en gaat op onderzoek uit, waarmee ze zichzelf in gevaarlijke situaties manoeuvreert.
Kleine heeft een vlotte stijl, met behoorlijk wat vaart erin. Vooral de delen met de in het nauw gedreven Hellen staan als een huis. Bloedwraak is zeer zeker een spannend verhaal. Maar het mist toch diepgang, het blijft net teveel aan de oppervlakte in de beschrijvingen, de emoties en ook de personages. Het gaat allemaal net niet onder de huid zitten. Hellens geheim, hoe dramatisch het ook is, valt voor een psychologische thriller ook wat tegen. Het onderzoek van de volhardende Natalia mondt uit in een beklemmende ontknoping, waarna een feelgood-einde het verhaal afsluit. Maar dan heeft Kleine nog een onthutsende twist in petto, die alles toch weer in een ander licht zet.
Bloedwraak is een onderhoudend spannend verhaal maar zonder veel diepgang. Hij past meer bij Kleines reeks van spannende romans met vleugjes feelgood.
Crime Compagnie 2024
258 pagina’s